Dny otevřených dveří v Technickém Museu Brno.

Letos jsme se opět účastnili, této již tradiční akce.

Letos jsme opět zajišťovali výstavku dýchací techniky. Oproti předchozím ročníkům bylo vidět i o něco více vojenské techniky z Tatra historik klubu ČR. K vidění byli klasické exponáty, tatry 805 i s naší, 111 jeřáb a 148 s plošinou Magirus jako další Pragy RN, Škoda 706 RHTP. Letos jste mohli shlédnout starou Avii v provedení LHA-S540 (sněhurka) i jejího nového nástupce Iveco z ps Lidická. Jako královnu výstavy jsme nominovali Tatru 813 8x8 SLF 18000 Rosenbauer s čerpadlem o výkonu 5500 l/min Jakuba Musila z THK ČR. Děti jsi mohlio vyzkoušet hasické přilby, prolézt si tunelem a zastříkat jsi na terč, kde jim dva členové našeho sboru dělali "strojníka." V ukázkách z činnosti profesionálních hasičů jsme mohli shlédnout práci hasičů při vyprošťování z automobilu, a slaňování a záchranu osob z výsuvné plošiny.

Autobusů a trojelbusů z depozita TM a nebo ze soukromých sbírek bylo mnoho, například Pragy RN ze sbírek ČSAD Kyjov, T813 6x6, Škoda Sentinel, Starý parní válec, Jawu 500 OHC a další.