Oslavy 120. výročí založení SDH Olomučany.

6.7. Jsme byli pozváni předvést naši techniku na oslavu výročí 120 let SDH Olomučany

Odhodlali jsme se vyjet s kačenou dále než po Klepačově. Naložili jsme tedy Fládra, připřáhli DS - 16 a jeli jsme. Kačena mazala z klepačova jak drak, dokonce se nám s kopce povedlo zařadit i silniční rychlosti, ale jak uvidí kopec tak to je konec. Bohužel k naší smůle se pod kopcem začala chovat nějak divně, počemž se úplně zastavila a nehodla jet dál. Po chvilce uvažování jsme si zavolali o pomoc a mezitím rozmýšleli co s ní. Sjednotili jsme se na tom, že horší auto už jsme dostat nemohli. Na skoro 40 ujetých kilometrů spotřebovat přes 60 litrů benzínu, to už je fakt moc. Mezitím přijela naše záchrana - traktor. Zapřáhli jsme se tedy na řetězu za traktor a hurá na Bahňák. Po příjezdu jsme shlédli ukázky všelijakých starých ručních stříkaček (Předváděli SDH Kanice a Habrůvka). Dětský sbor SDH Olomučany předvedl ukázku požárního útoku. Přijeli také profesionální hasiči z Blanska s výsuvnou plošinou magirus iveco, předvést nám slaňování a podobné úkony na laně. Po té přišli na řadu hasiči z Adamova a český červený kříž z Blanska a tradiční ukázka vyprošťování lidí z nabouraného auta. My jsme předvedli dýchací techniku, netradiční bublifuk, který byl největší atrakce, a na konec lafetu, sice neměla ten správný výkon, protože chudák stařičká PS 12 na ni prostě nestačí, ale jako ukázka to stačilo. Po té se všichni rozjeli do svých domovů, někteří otrlý zůstaly na večerní zábavu se skupinou Prorock.