Hasičská pouť ve Křtinách.

6. května byla pořádána při oslavách svátku sv. Floriána - patrona hasičů a pod záštitou ministra vnitra, hejtmana Jihomoravského kraje a starosty Křtin a Kanic.

Účastnili jsme se pouze jako diváci. Vydařený byl slavnostní průvod Křtinami od koupaliště ke kostelu s přehlídkou historických uniforem, automobilů. Poté se auta uchýly po cestě na provizorní parkoviště, kde jsme si je všechny mohli porhlédnout. Po průvodu jsme navštívili slavnostní mši svatou, při ní byl požehnán prapor pro hasiče v Kanicích. Po mši následovalo na náměstí požehnání tří hasičských vozidel. Nakonec jsme shlédli ukázky činnosti složek integrovaného záchranného systému, při vyproštování osob z havarovaného automobilu.